Zaznacz stronę

Nvidia

NVIDIA on olnud mänguturu teerajaja alates 1999. aastast. Sellest ajast alates on ta uuesti määratlenud kaasaegse arvutigraafika ja teinud revolutsiooni andmekeskuste arvutustehnoloogias. Viimasel ajal on ettevõte GPU-süsteemidele tuginedes toonud kaasa kaasaegse tehisintellekti – uue arvutite ajastu -, kus GPU-d toimivad mitme seadme intelligentsuse vahendina.

Nvidia arvutustehnoloogiad

Nvidia on tutvustanud CUDA arvutiplatvormi, mis võimaldab arendajatel kasutada GPU kaartide võimsust nn üldotstarbeliseks arvutamiseks ning mida kasutatakse laialdaselt masinõppe ja tehisintellekti rakendustes, võimaldades kiiremat järelduste tegemise aega ja algoritmide treenimist. Kõige arenenumad GPU-kaardid koos Omniverse Enterprise, AI Enterprise ja Virtual GPU rakendustega on Euroopas saadaval NVidia tehnoloogiapartneri PNY kaudu.

Kolmandate tootjate, nagu Supermicro ja AIC, toel ehitatakse A100- või Ampere-seeria GPUdel põhinevaid kõige töökindlamaid suure jõudlusega servereid. Nvidia lahendused varustavad maailma kiireimaid superarvuteid. Ameerika päritolu Summit-arvuti on maailma kõige nutikam ja võimsam superarvuti, mille arvutusvõimsus HPC-arvutustes on üle kahesaja petaFLOPSi ja tehisintellektiülesannetes kolm eksaOPSi. Summit ühendab HPC- ja tehisintellektiarvutid, kasutades rohkem kui kakskümmend seitse tuhat NVIDIA Volta Tensor GPU tuuma, et kasutada seda võimsust teaduslikeks avastusteks.

NVIDIA võrgustrateegia

NVIDIA Networking divisjon loodi 2020. aastal pärast omandatud ettevõtete ühinemist: Mellanox Technologies ja Cumulus Networks. Kolme üksuse teadmiste, kogemuste ja tehnoloogia ühendamine annab kasutajatele üha kiiremate ja tarkvaraliselt määratletud andmekeskuse komponentide valiku. Samuti annab see suurema pakkumise üha populaarsemate tehisintellekti- ja pilvesüsteemide jaoks. Omandatud Mellanox Technologies on juhtiv terviklike Ethernet ja InfiniBand IT-võrgulahenduste pakkuja salvestuskeskkondade, serveriplatvormide ja hüperkonvergentsete infrastruktuuride jaoks. Ettevõte pakub laia valikut kõige kõrgema jõudluse ja kvaliteediga võrgutooteid, sealhulgas võrgukaarte, kommutaatoreid või spetsiaalset tarkvara.

Cumulus Networksil seevastu on üle 2000 kliendi, kes kasutavad 130 erinevat riistvaraplatvormi, millel töötab võrgukommutaatorite operatsioonisüsteem Cumulus Linux. Koos Mellanox Technologiesiga töötasid nad 2013. aastal välja Open Etherneti strateegia, milles nad on tänaseni tehnoloogia liidrid.

Ettevõtte strateegia tugineb tema ulatuslikele teadmistele ja kogemustele skaleeritavate andmekeskuste lahenduste loomisel. Open Ethernetil põhinevad seadmed on mõeldud selleks, et olla:

  • Avatud – võimaldades avatud liideste kaudu ühendada kolmanda osapoole tarkvara toorseadmega. See lahendus tähendab valikuvabadust ja kõrgetasemelist innovatsiooni. Mellanoxi Open Ethernet-tooted võimaldavad standardsete API-de ja lisandmoodulite kaudu tarkvara määratud võrgu (SDN) kasutuselevõttu, haldamist, intelligentset jälgimist ja koordineerimist. Seega saab kasutaja luua tõhusaid ja ühtseid lahendusi.
  • Standardiseeritud – põhineb tuntud ja laialdaselt kasutatavatel Layer 2 ja Layer 3 protokollidel, säilitades samas täieliku ühilduvuse.
  • Lineaarselt skaleeritav – säilitab suure jõudluse, madalad kulud ja lihtsa haldamise isegi väga suurtes, tuhandetest sõlmedest koosnevates võrkudes.
  • Tõhus – optimeeritud disain, mis võimaldab suuremat kiirust ja portide tihedust, madalat latentsust ja energiatõhusust.
  • Teenustele ja virtualiseerimisele orienteeritud – tagab infrastruktuuri järelevalve ja SLAde (teenusetaseme kokkulepped) jõustamise.

Küsige selle tootja lahenduste kohta meie spetsialistilt:

Szymon Domański

Product & Marketing Manager
tel. +48 885 804 064
s.domanski@stovaris.pl